Bądź Wola Twa

Kochani!

11 czerwca spotkaliśmy się na ostatnim czuwaniu. Oczywiście nie ostatnim na zawsze, tylko ostatnim w roku szkolno-akademickim 😉  Czuwanie troszkę się różniło od innych, ale o tym w dalszej części wpisu.

Konferencję wygłosił brat Sylwan. Szczerze, bardzo mnie poruszyła ta konferencja. Nie żeby inne były mniej ważne czy coś podobnego, ale często się zastanawiam jaka jest wola Boga co do mnie, i czy podążam Jego ścieżką. Sądzę, że nie tylko ja się zastanawiam 😉

Często zadajemy pytanie: Co robić? Jak postąpić? I spędzamy godziny nad szukaniem odpowiedzi. Kiedyś, w jakiejś książce wyczytałam, żeby dostać zadowalającą nas odpowiedź to trzeba zastanowić się nad pytaniem. A brat Sylwan powiedział coś takiego: Czy w pytaniu zawarta jest istota woli Bożej? 

Myślę, że warto zastanowić się nad tym pytaniem.

Przytoczę, jak brat, jedną zasadę budownictwa sakramentalnego. Wyjątkowe miejsce w każdym kościele – Tabernakulum (Nazwa tabernakulum, czyli namiot, nawiązuje do starotestamentalnego Namiotu Spotkania, w którym przechowywano Arkę Przymierza – największą świętość religii mojżeszowej. Wchodzili do niego przywódcy Narodu Wybranego, by spotkać się z obecnym tam w szczególny sposób Bogiem- tak z ciekawości zajrzałam na wikipedię 😀 ) Istotą każdego kościoła jest Tabernakulum. Centrum budowli, centrum życia 🙂

Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi– porządek ziemski który różni się od porządku niebieskiego. Porządek ziemski mamy bardziej pod kontrolą, my  chcemy decydować kim zostać, z kim się związać i gdzie zamieszkać. Jest taki znany kawał: Jak rozśmieszyć Boga?                                        Powiedz mu o swoich planach 😀

Nieśmieszny ale bardzo prawdziwy ;D Zaplanujemy sobie życie, spełniamy plan nie zdając sobie sprawy że Bóg ma lepszy plan dla nas, w którym 100% się odnajdziemy i będziemy o wiele szczęśliwsi. Czasem jest to niespodziewany zwrot o 180 stopni. Oczywiście nie musimy iść drogą, którą wybrał dla Nas Bóg… ale czy warto?

Podobało mi się porównanie brata Sylwana, że Bóg jest jak dżentelmen. Nie narzuca się, szanuje naszą wolę dając nam wolność wyboru – charakteryzuje się proponowaniem.

Ludzka wola jest słaba, dlatego przez nasze decyzje cierpią inni. Nie widzimy konsekwencji, które wystąpią później a Bóg je widzi od razu. On ma zdolność do ogarnięcia całości.

Teraz nasuwa się pytanie: Skoro Bóg nas wysłuchuje, to czemu jest tyle zła na świecie? Odpowiedź jest prosta: Bóg dał człowiekowi wolną wolę i przykazania. On nie chce zła ani cierpienia. Ma wspaniałą zdolność przekształcania największego zła w piękne dobro. Wystarczy chcieć. Ta inicjatywa musi wyjść od nas 😉 Brat Sylwan opowiedział historię: Chłopczyk, półtora roczku. Mały szkrab, zachorował na nerki. Lekarstwa, które mu podawali powodowały wielką opuchliznę. Musiał co jakiś czas przyjeżdżać do szpitala by brać leki na opuchliznę . Recz się działa w którąś sobotę, pod wieczór po wzięciu leków.  Matka chłopca wchodzi na salę, szuka synka gdzie powinien leżeć z innymi dziećmi i go nie widzi. Lekarz z pielęgniarkami nic nie wiedzą. Matka jeszcze raz szuka i widzi dziecko (dosłownie) podobne do kościotrupa. Wychudzone przez większą dawkę tego leku na opuchliznę. Lekarze, operacja, chirurg. Wiecie co w takim momencie czują rodzice. Zagubienie, niepewność i ogromny strach. Wszystko inne traci znaczenie, liczy się tylko ich synek. Matka i ojciec chłopca uklękli do modlitwy. Powiedzieli jedno zdanie: Niech się dzieje Twoja wola. Chłopca odratowali cudem. Potraficie sobie coś takiego wyobrazić? Bóg daje wszystko za darmo! Daje nawet więcej, bezinteresownie obdarowuje nas. Nawet z największego dramatu wyciąga dobro!

Pozwól by BÓG opowiedział Ci Twoją historię i ukazał do czego Cię powołuje.

Pisałam, że to czuwanie różni się troszkę od pozostałych 😉 Po konferencji była msza. Zgromadziliśmy się na ołtarzu by być jak najbliżej Pana Jezusa i cudu Eucharystii 🙂

Kochani – zdjęć niestety nie zobaczycie ponieważ miałam problem z komputerem 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *