Na Tropie Gwiazdy

,,Mędrcy świata, monarchowie,
Gdzie śpiesznie dążycie?
Powiedzcież nam, Trzej Królowie,
Chcecie widzieć Dziecię?
Ono w żłobie, nie ma tronu,
I berła nie dzierży,
A proroctwo Jego zgonu,
Już się w świecie szerzy.”

Tak jak oni, Trzej Królowie, podążaliśmy tropem gwiazdy, która zapowiedziała coś cudownego i boskiego. Zaczęło się konferencją ojca gwardiana Huberta, który na początek przeczytał tekst z ewangelii św. Mateusza (2, 1-12). Trzej Królowie reprezentują ludzi poszukujących Światło które nazywa się Jezus. Ci ludzie są bardzo wrażliwi, należy ich przyjąć i żadnym wypadku nie odrzucać. W czasie długiej podróży, Mędrcy doznali osobliwego spotkania z Bogiem, który ich prowadził. Lecz oczywiście zło nie śpi, po drodze czekało na nich wiele trudności. Udali się do pałacu bo w końcu Jezus jest Królem a gdzie indziej miałby urodzić się król? W pałacu napotykają pokusę – Heroda i wygody jego pałacu. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Wyruszają do Betlejem. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą.

Mędrcy przeszli od ludzkich obliczeń do boskiej tajemnicy i uwierzyli Bogu.

Prośmy Boga byśmy i my przeszli taką drogę nawrócenia i by Bóg chronił nas od pokus. Ucieczka, nieprzyznanie się do Boga, wywyższenia. Taka droga jest sprawdzianem- tajemnicą gdzie możemy spotkać Boga. W osobach których nie lubię, w trudnych sytuacjach.

Tropem gwiazdy – tropem bożej miłości.

Ojciec Hubert polecił nam dwie książki:

Noc jest mi światłem Wilfrid Stinissen

Skandal Miłosierdzia bp Grzegorza Rysia

Ja, szczerze powiedziawszy, skorzystam z tego, że mam ferie i przeczytam chociaż jedną z nich 🙂

Później, jak zwykle, Pan Jezus został wystawiony i adorowaliśmy go, w ciszy i przed Nim każdy szukał w sercu swojej gwiazdy, która poprowadzi go do Boga.

Czuwanie zakończyliśmy głośnym uwielbieniem i ciepłą herbatką 🙂

 1 2 4 5 6 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *