Objawienia dzieci – objawienie w La Salette

Kogo Matka Boża wybiera, aby się objawić? Zwykle ludzi biednych. Na La Salette wybrała dwoje dzieci, Maksymina Giraud i Melanię Calvat. Maksymin ma 11 lat, Melania 15 . Dzieci nie chodzą ani do szkoły, ani na katechizację, Melania nie jest dopuszczona do pierwszej Komunii świętej.

19 września 1846 r., kiedy rozpoczyna się objawienie, dzieci stoją nieruchomo, są zapatrzone w ognistą kulę, która wiruje i stopniowo się powiększa. Po chwili dostrzegają wewnątrz siedzącą, płaczącą kobietę. Piękna Pani (którą tak nazwały spontanicznie, nie wiedząc z kim mają do czynienia) podnosi się i mówi po francusku: „Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie się, jestem tutaj, aby wam opowiedzieć wielką nowinę”. Maryja rozmawia z dziećmi i przekazuje każdemu z osobna tajemnicę.

W 1851 roku arcybiskup metropolita przekonał biskupa Grenoble, aby dzieci spisały te tajemnice. Zrobiły to po dużych wahaniach. Teksty doręczone papieżowi Piusowi IX nie zostają nigdy ogłoszone, ani przez niego, ani przez jego następców. Kiedy podczas audiencji ojciec Giraud, jeden z pierwszych superiorów generalnych Misjonarzy Matki Bożej z La Salette, zapytał o nie, Papież odpowiedział: A więc, jeżeli nie będziecie pokutować, to wszyscy zginiecie – zdanie to pochodzi z Ewangelii św. Łukasza (Łk 13, 5).

19 września 1851 roku biskup de Bruillard ogłosił list pasterski, w którym uznał objawienie za prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *